neděle 26. května 2013

Dítě vztah posílí nebo zničí?

Dítě je vzácný dar, dítě je zázrak. S jeho příchodem na svět nastane mezi partnery obrovská změna. Především u prvního potomka je ta změna velmi radikální. S partnerů se najednou stávají rodiče. Již nemají zodpovědnost pouze sami za sebe, ale musejí se postarat o bezbranného človíčka.


Jsou dvojice, které narození společného potomka stmelí. Jsou dvojice, kterým narozením dalšího člena rodiny svazek nevydrží.

Dá se předem určit jak dítě ovlivní vzájemný vztah rodičů?

Jsou partneři, kteří se jeví jako ideální pár. MAJÍ mnoho společných zájmů, respektují se navzájem, milují se Přesto se jejich vztah dostane s příchodem dítěte do slepé uličky. Co se stalo? Jeden z dvojice nedokázal akceptovat skutečné potřeby malého tvorečka. Nedokázal se smířit s nutností dočasné změny v zaběhnutém stylu živata. Hůře se s novým rodinným rytmem zžívají muži. Najednou je doma všechno jinak. Jeho potřeby jdou stranou a vše se točí kolem nového člena rodiny. Pokud je muž emočně inteligentní a citlivý tato změna je pro něj logickým vyústěním situace a snaží se i ženě ulehčit novou roli matky. Je jí vždy nablízku a dokáže ji pomoci. Pokud je však muž méně empatický nemusí se s novou situací vyrovnat, přestane se doma cítit dobře a první partnerské rozepře jsou na světě. U některých dvojic se časem, jak dítě roste,  vše urovná a v rodině opět zavládne klid a harmonie. Jinde se krize prohloubí, dochází k postupnému odcizování a dojde k nevyhnutelnému rozchodu.Žádné komentáře:

Okomentovat