čtvrtek 11. prosince 2014

Bojím se být bohatá, co s tím

Když někdy přemýšlím o penězích, kolik bych jich chtěla mít, držím se při zemi. Představa miliónových ciferech mě děsí. Miliardu si nedokážu ani představit. Dokáže jeden člověk, rodina takovou sumu za svůj život utratit? Samozřejmě, že ano. Existují mezi námi lidé, kteří nepočítají svůj majetek ve statisících či milionech. Budu někdy patřit mezi ně?

Možná si takové či podobné otázky kladete také. Osobní kouč Kalina doporučuje sestavit si vlastní finanční barometr. Stačí postupně zvyšovat částku, kterou bychom chtěli mít třeba měsíčně k dispozici a zamyslet se nad tím, jaké pocity mám při představě, že mi tyto peníze každý měsíc přistanou na účtě. Finanční obnos postupně zvyšujeme tak, dokud je představa příjemná. Tam je náš finanční limit. Někdo se cítí skvěle úžasně u 20 tisíc korun měsíčně, jiný bude vrnět blahem, když bude mít k dispozici 100 tisíc, někdo si dokáže představit třeba milion.

Lidé mají různý vztah k penězům. Většinou se chovají k penězům tak, jak se chovala jejich rodina. Skvěle o tom píše ve své knize MOJE PENÍZE paní Zdeňka Jordánová.

Takže jaké konkrétní kroky podniknout na cestě k bohatství?


1. Najít zažitý "program" "větu", kterou mám pod kůži  např. Naše rodina nikdy neměla peníze, vždycky nám všechno ukradli.

2. Změnit negativní hlášku za pozitivní  - např. větu "bez práce nejsou koláče" za " Peníze ke mě příjdou kdykoliv".

3. Postupně zvyšovat svůj finanční limit v představách 

4. Pouze v představách utratit svůj první milion - reálně a pěkně položku po položce, nejlépe si napsat seznam s přesným vyčíslením položek a každý týden utracený milio o další milion navyšovat.

Naše mysl si musí zvyknout na možnost utrácení a investování velkého obnosu peněz, pak nebude problém s finančním zabezpečením.

1 komentář:

  1. To znám, měla jsem stejné pocity jako pisatelka.Vše jsem s pomocí svého muže překonala a dnes máme samá aktiva. Naše příjmy jsou takové, že je dokonce života nemůžeme utratit. Zabezpečili jsme své čtyři děti, sebe, rodiče i sourozence. Hodně si užíváme dětí a cestování, vzděláváme se. Obrovské peníze nám umožnily dělat to, co nás baví a nás se baví sebezdokonalovat, vzdělávat a poznávat. Velkou část věnujeme také potřebným a to je na tom, to nejlepší. Vybíráme si projekty za kterými stojíme

    OdpovědětVymazat